Finale kviza s Moranom Zibar

Autor: Tanja Radiković, 12. 6. 2023.

Učenici naše škole koji su uključeni u projekt “Read your way to better English”, čitalački klub modernog doba, u utorak 6. 6. 2023. sudjelovali su u finalnom Pub kvizu s Moranom Zibar.

Nakon što je 23. 5. 2023. u 13.30 sati održan prvi online kviz gdje se čak 10 učenika naše škole kvalificiralo u finale, 6.6. 2023. u Toplicama Sveti Martin održano je finale. Stotinjak učenika od petog do osmog razreda iz Međimurske i Varaždinske županije natjecalo se u kvizu koji je vodila popularna lovkinja iz kviza Potjera, inače profesorica engleskog i hrvatskog jezika. Pitanja su bila vezana uz književnost engleskog govornog područja, ali također povijest, kulturu, glazbu i film.

Učenici su bili slučajnim odabirom podijeljeni u grupe od četiri člana, a sve s ciljem da se bolje upoznaju. Našu školu predstavljali su sljedeći učenici, svi redom sedmaši: Elena Purgar, Karla Kraljić, Doris Varga, Nina Kresinger, Nela Pancer i Marcel Šuplika, a vodile su ih Ivana Gradečak, učiteljica engleskog jezika i Tanja Radiković, knjižničarka. Oni najuspješniji nagrađeni su lijepim nagradama koje je osigurao Profil Klett, a svi su sudionici za uspomenu dobili majicu. Na kraju kviza na red je došlo fotografiranje te ukusan ručak za sve učenike i učitelje.

Ivana Gradečak