Svečana dodjela nagrada i priznanja za Antunovo na čakovečkome jugu

Autor: NATAŠA KRALJ, 15. 6. 2023.

MOLITVA ZA MIR

Na blagdan Svetoga Antuna Padovanskoga, 13. lipnja 2023. u 17 sati održana je u crkvi svetoga Antuna Padovanskoga svečana dodjela nagrada i priznanja djeci i vjeroučenicima koji su sudjelovali  na nagradnome natječaju. Župa sv. Antuna Padovanskoga Čakovec raspisala je likovno-literarni natječaj V.  Susret duhovnog dječjeg stvaralaštva „Cvjetići sv. Antuna“ s temom „MOLITVA ZA MIR“. Ove godine slavi se mali jubilej, a to je peta godina natječaja na koji  se javilo jako puno djece iz vrtića, župa i osnovnih škola u pojedinačnom izrazu, a primljena su i dva zajednička rada, što ukupno čini oko 200 radova. Pisalo se  u zadanom izrazu i crtalo u zadanim tehnikama  te smo svi zajedno obogaćeni za divno iskustvo vjere i molitve za prestanak svih ratova, a kao najjače oruđe u borbi protiv rata je molitva u obitelji. Naša škola je nagrađena u literarnom i likovnome radu u kategoriji od 1. do 4. razreda pod vodstvom mentorice i vjeroučiteljice Petre Zadravec. Treću nagradu u kategoriji literarnog rada osvojila je Vida Fučko, učenica 4. razreda, naslov rada "Molitva za mir". Treću nagradu u kategoriji likovnoga rada osvojila je Ema Podvezanec, učenica 2. razreda, naslov rada "Ema u molitvi". Čestitamo svim učenicama koji su sudjelovali na natječaju i dobili prigodnu zahvalnicu i krunicu.