Škole za Afriku i Zahvalna nedjelja

Autor: NATAŠA KRALJ, 9. 10. 2023.

Stotinu slatkih paketića za djecu Etiopije

Tradicionalno, već desetu godinu zaredom, početkom mjeseca listopada naša škola uključuje se u Unicefov projekt "Škole za Afriku", a ove godine prikupljao se novac za djecu Etiopije. Vrijedne ruke naših mama i baka ispekle se domaće tradicionalne kolače  te donijele u školu kako bi se pripremilo stotinjak slatkih paketića koji su se u nedjelju, 8. listopada nakon mise, u našoj župnoj crkvi  blagoslovili sa svim plodovima zemlje. Prikupljeno je preko 400 eura dobrovoljnih priloga,a kolači su "nestali" za samo nekoliko minuta. Da sve bude na broju i zbroju, pobrinuo se naš učitelj Denis Kos kojemo i ovaj put zahvaljujemo na uloženome trudu u ovoj akciji. Druga nedjelja mjeseca listopada poznata je kao Zahvalna nedjelja za sve plodove s naših njiva i polja pa je svečano bilo i na misi u 10.30 sati koju je predslavio msgr. Juraj Batelja i naš župnik Alojzije Pakrac. Blagoslovljeni su plodovi njiva i polja, nakon mise nastavljeno je druženje vrtićaraca, osnovnoškolaca i vatrogasaca, a prekrasno sunčano prijepodne potpuno je uljepšalo ovaj poseban dan.