Sadržajno bogat Dječji tjedan završio u sportskom duhu

Autor: Tanja Radiković, 11. 10. 2023.

Ovogodišnji Dječji tjedan bio je bogat raznim aktivnostima za sve naše učenike, bilo da se radilo o zajedničkim aktivnostima ili obilježavanju ovog, djeci bitnog, tjedna po razredima.

U petak učenicima nižih razreda stigao je u posjet Judo klub Zrinski Čakovec. Trener Filip Šeketa i njegova četiri pomoćnika prezentirali su nam efektne pokrete i poteze u judu. Nakon početnog zagrijavanja svih učenika, mladi judisti pokazali su kako obraniti se i nije tako teško, ako znaš kako.  Na kraju su i sami učenici isprobali nekoliko pokreta.

Prvašići su u svom razredu s učiteljicom Martinom Horvat glumili s lutkicama koje su izvukli iz vrećice i otpjevali brojalice i pjesme koje znaju.

Učenici trećeg razreda sa svojom učiteljicom Verom Fučko priredili su čajanku i igranje društvenih igara na satu razrednika.

Poklopilo nam se s vremenom održavanja Dječjeg tjedna i ASSITEJ - 26. susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade. Naši učenici razredne nastave su pogledali predstavu "Magarac mađioničar", lutkarskog kazališta iz Splita. Da ih je predstava oduševila vidjelo se (i čulo), po njihovim reakcijama. Dvorana je odzvanjala smijehom, ali i plesalo se jer su songovi bili vrlo poticajni i živahni.

Isto tako, do nas je došla i Baklja mira, u sklopu Utrke za mir. Učenici i učitelj TZK Bruno Kovačić dočekali su baklju mira na Stadionu NK "Mladost" Ivanovec. Trčali su: Rubin Dorijan, Rubin Bono, Varga Leo, Novaković Toplek Toni i Lovrenčić Teo. Potpora su im bile ravnateljica Ksenija Korent i načelnica MZ Ivanovec Melita Kraljić.

Utrka mira, je u utorak krenula iz Iloka, u petak je stigla u Čakovec. Trkače iz Hrvatske, Litve, Mađarske, Sjeverne Makedonije, Srbije i Australije dočekali su učenici gradskih škola, među kojima i naši već spomenuti učenici.

Peace Run najveća je mirovna štafetna utrka na svijetu, održava se svake godine, a cilj joj je promicanje mira i prijateljstva među ljudima i narodima. Trči se u više od 150 zemalja, a sudionici nose upaljenu baklju koja simbolizira ljudsku težnju za životom u harmoniji. Utemeljio ju je Sri Chinmoy prije 44 godine, a u našoj se zemlji trči od 1989. godine.

Poruka koju trkači šire je univerzalna te bi je svi trebali poslušati ukoliko svijet želimo učiniti boljim mjestom. Upravo su djeca i mladi oni koji danas trebaju naučiti da bi život u miru i suradnji trebao biti jedini moguć.