Osmaši na čitalačkom tulumu u Donjoj Dubravi

Autor: Tanja Radiković, 3. 11. 2023.

U sklopu međuškolskog projekta poticanja čitanja u osmom razredu nazvanom Slovastično tulumarajuće društvance u petak, 27. listopada troje je učenika osmih razreda - Karla Kraljić, Dorian Rubin i Vita Varga s knjižničarkom Tanjom Radiković otputovalo na druženje i čitanje u večernjim satima u OŠ Donja Dubrava. Tamo su ih dočekali raspoloženi osmaši i knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.

U projektu još sudjeluju, osim domaćima Donje Dubrave, osmaši i knjižničarka Matea Herman Talaš i učenici iz OŠ Orehovica.

Igre za upoznavanje i opuštanje brzo su dale rezultata jer su se učenici međusobno zbližili i opustili kao da se znaju oduvijek.

U posebnoj atmosferi učenici su zatim čitali svoje odabrane tekstove, pogledali prezentaciju pripremljenu posebno za njih o dobravskim vrednotama, provjerili naučeno u zabavnom kvizu i poigrali još nekoliko zabavnih igara.

Tri predviđena sata za ovo druženje proletjela su u hipu i bilo im je svima žao što se treba rastati.

Novo druženje zakazano je za početak prosinca u OŠ Orehovica, a zatim i u našoj školi.

Predivna je to prilika za druženje učenika, upoznavanje, ali i učenje nečeg novog o knjigama koje zanimaju osmaše, njihovim odabirima i razlozima zašto nešto vole čitati.