MJESEC LISTOPAD

Autor: VERA FUČKO-TRSTOGLAVEC, 28. 10. 2012.

U našoj školi tijekom listopada bilo je mnogo događanja i druženja.  Mjesec smo započeli Tjednom djeteta i obilježavanje istog Krugom mira i prigodnim programom u Čakovcu.

Ove godine OŠ Ivanovec je bila domaćin pa je naš školski zbor otpjevao nekoliko pjesama, a učenici 4.b pridružili su se sa recitacijama. Cijeli program upotpunile su plesne skupine iz Čakovca – Vivona, Teuta, Livi i Nexus.

Dolazak jeseni pozdravili smo prigodnim jesenskim krosom.

Dane kruha i zahvalu za plodove zemlje obilježili smo kratkim programom i blagoslovom našeg svećenika. Bogati plodovi i rezultati vrijednih ruku naših baka i mama gotovo cijeli mjesec krasili su hodnik škole.

Iskoristivši prelijepe dane mjeseca listopada, razredna nastava organizirala je terensku nastavu u TK Cimper u Murskom Središću. Dolaskom u Mursko Središće, prvi i drugi razred posjetili su granični prijelaz, a treći i četvrti  ribnjak u blizini Cimpera.

Muzejom rudarstva započelo je naše razgledavanje cijelog Turističkog kompleksa ,a  kratki film koji smo pogledali upoznao nas je sa teškim životom međimurskih rudara.  Nakon toga  smo posjetili sušaru u kojoj se radi čips od jabuka, ali i prostorije za proizvodnju piva i soka od jabuka.

Ostatak predivnog dana proveli smo na brojnim sportskim terenima i igralištima Turističkog kompleksa.

Za kraj mjeseca imali smo kratku prezentaciju STK Mladost Ivanovec.  Treneri stolnog tenisa, ali i učenici koji ga treniraju  upoznali su nas sa načinom igranja, ali i omogućili svakom zainteresiranom djeteta da se okuša u tom sportu. (V.F.-T.)