Filmska družina OŠ Ivanovec osvojila vrijedna priznanja za film

Autor: RADOVAN PETKOVIĆ, 14. 11. 2012.

Rijetko se kada dogodi  da jedan film osvoji toliko priznanja. Dokumentarni film o maloj Romkinji iz OŠ Ivanovec  osvojio je mnoga mala i velika srca zaljubljenika u filmski izraz.

Ivana O. živi u Pribislavcu i svaki dan putuje u našu školu. Vesela je i marljiva, redovito uči, dobro se slaže s priajteljima, voli raditi kućanske poslove, spretna je i uvijek nasmijana. Svojim ponašanjem pruža primjer drugima i dokazuje primjer tolerantnosti iako smo svi različiti. Film je osvojio u Zadru na 50. reviji hrvatskog filmskog i videostvaralaštva djece 2. nagradu stručnog ocjenjivačkog suda i 2. nagradu ocjenjivačkog suda djece. U Zadru je nagrađen i film UŽIVO IZ 5.a ( Foto-kino klub Ivanovec) 3. nagradom stručnog ocjenjivačkog suda. Film IVANA O. nagrađen je i u Bjelovaru na Malom Dokuartu 2. nagradom, a učenici Stjepan Petković i Iva Bulović zasluženu radionicu u trajanju od 6 dana s redateljem Damirom Čučićem i snimateljem Borisom Poljakom, dobitnicima ovogodišnje pulske arene za film PISMO ĆAĆI. Naš je film pozvan na Unicefov filmski festival koji se sljedećeg mjeseca održava u Osijeku. Filmska ekipa već užurbano snima i bilježi nove filmske priče koje će se prikazati sljedeće godine.