U našoj školi radionica u sklopu projekta "Budi neovisan i slobodan"

U sklopu projekta Dječjeg vijeća Grada Čakovca i društva „Naša djeca“ pod nazivom „Budi neovisan i slobodan“ u četvrtak, 15. ožujka  je u našoj školi održan treći susret na kojem se raspravljalo o temi zdravih životnih navika i slobodnog vremena.

Na susretu i radionicama sudjelovali su učenici iz ovih  škola sudionica projekta: I., II.,  III. OŠ Čakovec i OŠ Kuršanec. Radionice je vodila učiteljica Irena Levačić, a njihov je cilj jačanje grupne kohezije, poticanje zdravih životnih navika kod djece, poučiti ih o tome kako se zaštititi od ovisnosti i kvalitetno organizirati i koristiti svoje slobodno vrijeme.

Projekt se sastoji od tribina, predavanja, edukativnih i socijalizacijskih radionica, predstave, sportskih susreta, izrade plakata, letaka, promotivnih materijala i td., a cilj mu je educirati djecu i mlade o štetnim posljedicama ovisnosti, razvijati pozitivne stavove o životu, samopouzdanje i samopoštovanje, razvijati komunikacijske i socijalne vještine, nenasilno rješavanje sukoba i vještine rješavanja problema, te razvijati toleranciju među vršnjacima i prihvaćanje različitosti.

objavio: TANJA RADIKOVIĆ   datum: 19. 3. 2018.

« Svibanj 2018 »