Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Ove školske godine po prvi put knjižničarka naše škole uključila je učenike u projekt koji se provodi već 7 godina, a potekao je iz Osnovne škole Ante Kovačića u Zlataru. U projektu su sudjelovali učenici 4.b razreda i njihova učiteljica Vlatka Kolarić - Deban. U srijedu, 28. ožujka, predstavnici škole i razreda sudjelovali su na završnici ove sezone projekta u Kinu Tuškanac u Zagrebu.

Projekt se sastojao od čitanja na glas u knjižnici u više navrata. Čitale su se priče, pjesme, legende, a čitale su učiteljica, knjižničarka i mame učenika koje smo ugostili i s kojima smo se u više navrata družili.

Na završnici projekta, od 51 škole koja je sudjelovala iz cijele Hrvatske i više od 1.200 učenika, sudjelovalo je njih 43. Čak 6 iz Međimurja: osim naše škole tu su još OŠ Selnica, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ Belica, OŠ Orehovica/PŠ Podbrest i OŠ Donja Dubrava.

Predstavljanje se sastojalo od 3 - minutne prezentacije što i kako se radilo u svakoj školi.

Naše su aktivnosti predstavile učenice Ina Pucko, Laura Borković i Ela Ivančić.

Predivan dan i šetnju predblagdanski ukrašenim Zagrebom iskoristili smo za fotografiranje i druženje. Vidjeli smo mnoštvo zanimljivih prezentacija, igrokaza, pjesme, plesa i kući ponijeli lijepe dojmove i ideje za neke buduće aktivnosti.

objavio: TANJA RADIKOVIĆ   datum: 29. 3. 2018.

« Studeni 2018 »