Uključi se u svijet programiranja - projekt „Hrvatska stvara“

Dana 14. 4. 2018. godine u Čakovcu održano je predstavljanje projekta „Hrvatska stvara“ – formiranje Code Clubova u Međimurskoj županiji.

Projekt je predstavljen u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Međimurske županije pod vodstvom profesora Željka Medveda.

Slika1. Code Club Hrvatska (Izvor: http://codeclubcroatia.org/)

Code Club je svjetska mreža volonterskih besplatnih klubova programiranja za djecu koja potiče iz Velike Britanije.  Cilj projekta „Hrvatska stvara“ je osnivanje Code klubova unutar županija gdje bi mladi, kroz igru, mogli zajedno učiti programirati.

Predstavljanje projekta započelo je motivacijskim predavanjima tvrtki STEMI i Programerko ne bi li se inspiriralo i potaknulo mlade da se uključe u svijet programiranja. Nakon predavanja održane su radionice u programu Scratch za djecu i zainteresirane mentore što je ostavilo dobar dojam kod naših učenika.  Učenici petih i šestih razreda OŠ Ivanovec sudjelovali su na radionici. U kratkom videozapisu u nastavku pogledajte njihove dojmove te sažetak sa samog predstavljanja projekta „Hrvatska stvara“.

objavio: KRISTINA FEGEŠ   datum: 19. 4. 2018.

« Rujan 2018 »