Otvoreni dani PMF-a

13. travnja posjetili smo PMF-ove dane otvorenih vrata. Svaki učenik zadržao se na odsjeku PMF-a za područje koje je ga je najviše zanimalo.

Studenti su se potrudili objasniti i približiti nam pojave i zakone prirode na zanimljiv način.

Na kemijskom odsjeku dočekali su nas studenti obučeni u A.Lavoisiera i njegovu ženu te nam predstavili što možemo sve vidjeti i u što se možemo uključiti na tom odsjeku. Nakon togaprošli smo geološki odsjek te minerološku zbirku, a neki su se zadržali na prezentaciji penjačke i speleološke grupe studenata.

Kasnije smo otišli na odsjek fizike te se aktivno uključili u prezentacije i eksperimente. Najzabavniji pokusi su bili sa strujom. Posjet PMF-u nas je zainteresirao za temeljitije učenje prirodoslovnih predmeta.

KLara, Karlo,Luka, Denis, Matija, Tea, Lovro, 8.r.

objavio: KRISTINA FEGEŠ   datum: 18. 5. 2018.

« Kolovoz 2018 »