„Škole za Afriku“ u Ivanovcu

Sredinom mjeseca listopada, točnije 14. 10. 2018. u Župi blaženog Alojzija Stepinca u Ivanovcu održana je na Zahvalnu nedjelju sveta misa na kojoj su mještani i učenici OŠ Ivanovec zajedno sa svojim župnikom Danijelom Bistrovićem obilježili Dane kruha i plodova zemlje te zahvalili za Božja dobročinstva.

Nakon svete  mise ispred crkve  je održan humanitarni projekt „Škole za Afriku“ u koji se uz roditelje i učenike OŠ Ivanovec priključuju i mnogobrojne udruge iz Ivanovca i Štefanec, dječji vrtić, obje župe i mnogobrojna obiteljsko poljoprivredna gospodarstva svojim donacijama, kao i prigodnim poklon-kolačima koji su se prodavali ispred crkve po prigodnim cijenama kako bi se pomoglo onima kojima je pomoć najpotrebnija, a afrički crni kontinent itekako ovisi o pomoći sviju nas. Cijelu humanitarnu akciju i pakiranje svih kolača koje su učenici donijeli u školu organizirao je učitelj povijesti Karlo Mihoci. Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli ovaj hvalevrijedan projekat.

( Nataša Kralj )

objavio: NIKOLINA HADER   datum: 7. 11. 2018.

« Studeni 2018 »