Književni susret s Vlastom Golub u Knjižnici "Nikola Zrinski" Čakovec

Povodom Mjeseca hrvatske knjige Knjižnica "Nikola Zrinski" Čakovcu ugostila je hrvatsku književnicu Vlastu Golub koja je predstavila svoje dvije nove knjige: „ O ljubavi, spletkama i svemu pomalo“ i „Eva, mala žena“.

Književnica je rođena u Virovitici, po zanimanju je profesorica hrvatskoga jezika i književnosti i trenutno radi kao kazališna glumica. Nikada nije radila u školi, a prvi roman napisala je s 45 godina. Oba romana posvetila je odrastanju tinejdžera jer je i majka dvoje djece, pa u romanima ima dosta biografskih elemenata. Autorica je na zanimljiv način prezentirala oba svoja romana, pročitala je zanimljive ulomke i naglasila da je romane napisala u sadašnjem vremenu i prvome licu kako bi bila što bliskija čitateljima. Piše o svakodnevici svojih glavnih junaka koja  nije nimalo lagana ni jednostavna,ali unosi dosta elemenata humora i zapleta kako bi romane učinila što privlačnijima i zanimljivima.

Književnom susretu prisustvovali su učenici 6. razreda: Leda Plevnjak, Karolina Kranjčec, Hana Višnjić i Vanja Štefičar kao jedini dječak među mnogobrojnim djevojčicama što je književnici bilo izuzetno drago.

(Nataša Kralj)

objavio: NIKOLINA HADER   datum: 14. 11. 2018.

« Prosinac 2018 »