Kreativna radionica pomoćnika u nastavi „Cvijetom ću nacrtati cvijet“

Autor: NIKOLINA HADER, 18. 2. 2019.

„Grad Čakovec u suradnji s partnerima provodi projekt „Osiguravanje pomoćnika učenicima s teškoćama u OŠ Grada Čakovca – IV“ . Partneri na projektu su Osnovne škole Grada Čakovca i Razvojna agencija Grada Čakovca. Projekt se provodi u sklopu Europskog socijalnog fonda, koji sufinancira provedbu u 85% iznosu, dok razliku sufinancira Grad Čakovec.“

Tijekom provedbe projekta organiziraju se kreativne radionice.

U OŠ Ivanovec kreativna radionica „Cvijetom ću nacrtati cvijet“ održana je 8. veljače 2019. za učenike s teškoćama i njihove prijatelje. Radionicu je vodila strukovna učiteljica Andreja Modrinjak, ing. odjevne tehnologije, a sudjelovali su i pomoćnici u nastavi.

Učenici su na radionici izrađivali cvijet u travi od filca, prišivali gumbić, oblačili olovku filcom i dodali malu bubamaru. Naučili su osnove o vrsti tkanine (filc) i njegovoj primjeni u svakodnevnom životu, uklapali boje i vrste materijala kako bi dalje mogli razvijati svoje kreativne sposobnosti. Dio materijala su reciklirali da bi naučili na koji način nekim materijalima mogu dati novu svrhu korištenja uz malo ideje.

Svrha radionice bila je poticanje kreativnog razmišljanja kod učenika, razvoj fine motorike, znanje s tkaninama i rezačem, uklapanje boja, podizanje svijesti o recikliranju, uvažavanje  ideja ostalih polaznika i učenje  uz druženje.

Radionica se provodi u suradnji s Foto-kino klubom Ivanovec koji će na temelju odrađene radionice izraditi animirani film sa svrhom poticanja djece na povezivanje kreativnog ručnog rada te foto i računalne tehnike.

Vođeni sigurnom rukom voditeljice svako je dijete u samo sat vremena izradilo svoju olovku s cvijetom kojom je na kraju nacrtalo cvijet te se zasluženo ponosio i ponio ga kući za uspomenu.

Zahvaljujemo svima koji su omogućili ovo lijepo i sadržajno druženje!

(Andreja Modrinjak)