Terenska nastava na Plitvičkim jezerima

Autor: NIKOLINA HADER, 12. 6. 2019.

Unatoč lošem vremenu, dana 27. svibnja 2019. godine, učenici 5., 6. i 8. razreda krenuli su na terensku nastavu na Plitvička jezera. Polazak je bio u ranim jutarnjim satima turističkim autobusima do Plitvica, a iako nas je čitavo vrijeme puta pratila lagana topla kiša, to nije nimalo omelo realizaciju ove zanimljive terenske nastave.

Razgledali smo Nacionalni park Plitvička jezera, laganom šetnjom po stazama, panoramskom vožnjom elektro-vlakom te elektro-brodom po jezeru Kozjak.

Područje je zbog svojih iznimnih  prirodnih ljepota proglašeno Nacionalnim parkom 1949. godine, a ubraja se u najljepše prirodne znamenitosti Europe. Nakon razgledavanja predivnih slapova, fotografiranja i osvježenja na predviđenom odmaralištu puni dojmova  učenici su s voditeljma nastavili putovanje prema Karlovcu.

U grupama je obiđen slatkovodni akvarij Aquatika i sa zanimanjem smo promatrali bogatstvo živog svijeta slatkovodnih rijeka.

Po povratku smo odradili nekoliko stajanja za odmor i okrijepu koja su zaokružila i upotpunila cjelovitost doživljaja ovog zanimljivog i poučnog dana.

(Dijana Kozjak)