OŠ Ivanovec za djecu Afrike

Autor: NIKOLINA HADER, 22. 11. 2019.

Osnovna škola Ivanovec već je desetak godina uključena u inicijativu „Škole za Afriku“. Ova inicijativa UNICEF-a pokrenuta je s ciljem ostvarivanja prava na obrazovanje najranjivije djece Afrike.

Važnost ostvarenja ove misije za djecu globalno je prepoznata pa tako u prikupljanju pomoći sudjeluje 27 zemalja. Svake se godine tisuće dobrih srdaca u svijetu i kod nas otvara za pomoć najpotrebnijima. Naša škola potaknula je i svoje suradnike da budemo jači u ostvarenju ovog plemenitog cilja. S nama i uz nas djeluje župa i župljani, mjesni odbor, mještani, OPG-ovi,udruge te roditelji koji pomažu u aktivnostima.

I ove smo godine 13. listopada 2019. godine prigodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje na nedjeljnoj svetoj misi i nakon nje zajedničkim snagama prikupili novčana sredstva za djecu Afrike. Vrijedne ruke mama, baka i učenika naše škole ispekle su fine kolače koje smo u školi spremili u paketiće.

Uz svoje već nabrojene suradnike imali smo štandove u župnom dvoru te smo prikupili zahvalne donacije. Rezultati ostvarivanja prava svakog djeteta na obrazovanje daje nam poticaj da svake iduće godine budemo još složniji i provedemo još uspješniju akciju. Ove smo godine usmjereni na pomoć državi Madagascar. Činimo dobro zajedno!

(Petra Balažin)