Školski medni dan

Autor: NIKOLINA HADER, 11. 12. 2019.

U svim osnovnim školama u Republici Hrvatskoj u školskoj godini 2019./2020., na Dan svetog Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, 7. prosinca, održava se Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. U tom programu sudjelovali su učenici prvih razreda naše škole, 9. prosinca. Naše prvašiće posjetio je OPG Trstenjak iz Mačkovca.

Učenicima je održano malo predavanje na kojem su mogli pitati što ih zanima o životu pčela i nastajanju meda. Saznali su da med spada među najsavršenije proizvode prirode, da je dobar za opće zdravlje i podizanje imuniteta te da je zdraviji zaslađivač od sećera. Učenici su kušali proizvode od meda – medenjake. Svaki je učenik dobio teglicu meda i edukativnu slikovnicu “Pčelica Jelica i medo Edo” pakirane u promotivne vrećice.

Cilj Školskog mednog dana s hrvatskih pčelinjaka je promovirati kod najmlađih zdrav obrok, važnost konzumiranja meda i očuvanja prirode, a time i pčela za opstanak života na Zemlji.

(Tonka Breglec Blažeka)