Održana Večer matematike

Autor: NIKOLINA HADER, 17. 12. 2019.

Mnogi učenici, njihovi roditelji i braća, bake i djedovi, ali i učitelji Osnovne škole Ivanovec odazvali su se 12. prosinca u 17 sati na još jednu Večer matematike u našoj školi. Oni malo mlađi učenici došli su s pratnjom dok su se učenici viših razreda ohrabrili i većinom došli sami.

Svaki razred smješten je u jednu učionicu. I dok je niže razrede na vratima učionica dočekao natpis tko je u kojoj učionici, viši razredi morali su sami odgonetnuti u kojoj učionici se nalaze.

Na vratima učionica nalazili su se jednostavniji zadatci koje su najprije morali riješiti kako bi znali u koju učionicu trebaju ući. U učionicama su bili spremni radni centri kroz koje su „putovali“  matematičkim putovnicama. U njima su sakupljali štambilje za svaki uspješno odrađeni zadatak iz pojedinog radnog centra.

Učenici su donijeli slatkiše, grickalice i sokove, a uz zanimljive matematičke zadatke i radionice dobra zabava i atmosfera bile su zagarantirane.

Slike nastale za uspomenu govore više od bilo koje napisane riječi.

U 18:30 sati, u dobrom raspoloženju i bogatiji za još jedno novo iskustvo, sudionici Večeri matematike završavaju s radionicama i zadatcima.

(Dajana Kovačić)